Skarbowka a wydzial komunikacji

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Skarbowka a wydzial komunikacji

Postprzez miki1406 » czwartek, 16 lipca 2009, 14:08

Sluchajcie... Zarejestrowalem dzis suzuki na siebie... Ale nie bylem w skarbowce bo jak podpowiedzial mi kumpel jak w umowie jest mniej niz 1000zeta to mam ich olac :idea:

Hmm... Wydzial komunikacji nie robil zadnych klopotow... Poprostu zarejestrowali...

Isc w ogole :?: Moga jakos sprawdzic i przywalic mi kare :?:
miki1406
 

Postprzez zolwik » czwartek, 16 lipca 2009, 14:40

Jak pujdziesz to napewno zapłacisz podatek 2% od wartości motocykla w ich "zaczarowanej książetce" ,a nie od 1000zł. :P
Jeśli chodzi o kary to jak dojdą po latach żeś nie zapłaciłeś podatku od wzbogacenia to z butów wyskoczysz :roll: , na ten czas to zostawisz u nich około 100zeta
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez ZiGi » czwartek, 16 lipca 2009, 14:40

No to dziwny masz ten wydział, bo ja musiałem mieć potwierdzenie opłacenia podatku od wzbogacenia czy coś tam i dopiero mogłem rejestrować Jajko.
ZiGi



Wskaźniki do Automapy:
GSX600F GSX650F Hayabusa

Nie dyskutuj z idiotą bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
ZiGi
 
Posty: 1161
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 17:40
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Postprzez firefox » czwartek, 16 lipca 2009, 15:16

ZiGi napisał(a):No to dziwny masz ten wydział, bo ja musiałem mieć potwierdzenie opłacenia podatku od wzbogacenia czy coś tam i dopiero mogłem rejestrować Jajko.


Zgadza sie, ja tez chyba musialem miec, bodajze Vat - 25 czy cos takiego.
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez unio » czwartek, 16 lipca 2009, 15:37

W Wydziale Komunikacji nie ma już obowiązku przedstawiania opłaty skarbowej (jeżeli wymagają to są to niedouczone tępaki odporne na zmiany przepisów i nowelizację) ale...
Wydział Komunikacji wysyła do skarbówki zawiadomienie że taki i taki obywatel, wtedy i wtedy zarejestrował taki i taki pojazd. I teraz Urząd Skarbowy bierze takiego pod lupę. Jaki pojazd, jaki rocznik itp. Porównuje do swoich tabel. I już mają gościa. Kara za uchylenie się od opłaty skarbowej od 3000zł wzwyż, podatek i tak zabiorą, Wpis do Krajowego Rejestru Dłużników itp, itd. Najmniej dotkliwe co może Cię spotkać to jak będziesz miał nadpłatę z PITa to zdziwisz się że wsiądzie na to U.S.
Ostatnio edytowano czwartek, 16 lipca 2009, 15:38 przez unio, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
unio
 
Posty: 559
Dołączył(a): poniedziałek, 1 czerwca 2009, 19:45
Lokalizacja: E-g

Postprzez ZiGi » czwartek, 16 lipca 2009, 15:42

unio napisał(a):W Wydziale Komunikacji nie ma już obowiązku przedstawiania opłaty skarbowej (jeżeli wymagają to są to niedouczone tępaki odporne na zmiany przepisów i nowelizację)


Ja swoje moto rejestrowałem w 2007 roku więc wtedy jeszcze tego wymagali, nie wiem jak teraz :)
ZiGi



Wskaźniki do Automapy:
GSX600F GSX650F Hayabusa

Nie dyskutuj z idiotą bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
ZiGi
 
Posty: 1161
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 17:40
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Postprzez zolwik » czwartek, 16 lipca 2009, 19:01

ZiGi napisał(a):
unio napisał(a):W Wydziale Komunikacji nie ma już obowiązku przedstawiania opłaty skarbowej (jeżeli wymagają to są to niedouczone tępaki odporne na zmiany przepisów i nowelizację)


Ja swoje moto rejestrowałem w 2007 roku więc wtedy jeszcze tego wymagali, nie wiem jak teraz :)


Ja rejestrowałem w 10.2008 i nie musiałem opłacać skarbówki przed rejestracją w UM.
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez miki1406 » czwartek, 16 lipca 2009, 22:25

A wie ktoś, ile moge zapłacić wzbogacenia od czajnika z 89roku??
miki1406
 

Postprzez zolwik » piątek, 17 lipca 2009, 10:48

miki1406 napisał(a):A wie ktoś, ile moge zapłacić wzbogacenia od czajnika z 89roku??


Ok 100zł +- 20%
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez kosa1022 » piątek, 17 lipca 2009, 21:41

Wydział komunikacji nie wymaga opłacenia podatku ale co miasto tgo inne obyczaje.
Prawda jest taka że jak nie zapłacisz podatku to skarbówka się o tym nie dowie Bo nie jest tak jak napisał UNIO Ja płaciłem podatek za puszkę 2 dni po terminie do zapłaty było jakieś śmieszne 70 PLN po jakimś czasie przyszło wezwanie do skarbówki.
Taka miła kurwa fiskusowa wystawiła mi mandat 120 PLN (a wcale nie musiała wystarczyło by pouczenie) jak się z nią kuciłem to beszczelnie oświadczyła mi że jak bym nie zapłacił podatku to bym nie dostał mandatu bo oni nioe mieli by się jak nawet dowiedzieć że kupiłem puszkę. Oczywiście pomijając życzliwych. Naszczęście w Polsce nie ma jeszcze komunikacji między urzędami.
kosa1022
 

Postprzez goofy27 » sobota, 18 lipca 2009, 09:56

Jako że jestem pierwszym właścicielem mojego Jajka w Polsce (rejestracja grudzień 2008), w skarbówce musiałem złożyć VAT 24 (wydali mi VAT 25) i opłacić "WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA POTWIERDZAJĄCEGO BRAK OBOWIĄZKU UISZCZENIA PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG Z TYTUŁU PRZYWOZU Z INNEGO PAŃSTWA CZŁONKOWSKIEGO ŚRODKA TRANSPORTU". Reasumując wydanie wniosku o zwolnienie z podatku kosztowało mnie coś ponad 300 zł. Nie pamiętam dokładnie ile to było. A zaświadczenie ze skarbówki było wymagane w wydziale komunikacji. Tylko się zastanawiam czy podatek nie byłby tańszy niż zwolnienie z podatku.
goofy27
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 7 czerwca 2009, 10:02
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Postprzez kosa1022 » sobota, 18 lipca 2009, 15:27

goofy27 napisał(a):Jako że jestem pierwszym właścicielem mojego Jajka w Polsce (rejestracja grudzień 2008), w skarbówce musiałem złożyć VAT 24 (wydali mi VAT 25) i opłacić "WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA POTWIERDZAJĄCEGO BRAK OBOWIĄZKU UISZCZENIA PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG Z TYTUŁU PRZYWOZU Z INNEGO PAŃSTWA CZŁONKOWSKIEGO ŚRODKA TRANSPORTU". Reasumując wydanie wniosku o zwolnienie z podatku kosztowało mnie coś ponad 300 zł. Nie pamiętam dokładnie ile to było. A zaświadczenie ze skarbówki było wymagane w wydziale komunikacji. Tylko się zastanawiam czy podatek nie byłby tańszy niż zwolnienie z podatku.


Wszystko się zgadza w wydziale komunikacji wymagają VAT 25 gdy rejestrujesz pojazd po raz pierwszy w kraju ale miki 1406 wcele nie pisał że rejestrował pojazd sprowadzony ja też tego nie pisałem. Ja rjestrowałem pojazd krajowy i tu skarbówke można olać.
kosa1022
 

Postprzez kyrtap87 » niedziela, 19 lipca 2009, 09:09

Ja jak rejestrowałem swoje jajko to zapłaciłem wat 24/25 150 zł nie chceli mi wydać dla tego ze mam na swoim koncie zaległości wobec us///ALE DOBRA KAWA I BOMBONIERA ROBI SWOJE a zaległości mogą być takie .. niezapłacone mandaty nie zapłacone wcześniejsze wzbogacenia od kupna ,fundusz gwarancyjny ja radził bym płacić odrazu bo i tak czy siak dojdą do ciebie i potem jeszcze większe koszty
Avatar użytkownika
kyrtap87
 
Posty: 339
Dołączył(a): środa, 22 kwietnia 2009, 21:42
Lokalizacja: Gorzyce

Postprzez miki1406 » niedziela, 19 lipca 2009, 22:21

Interesuje mnie bardziej JAK oni do tego dojdą... Nie ukrywam, że znam paru handlarzy małymi moto którzy wszystkie umowy piszą na 999zeta i olewają US... I nigdy mimo setek przewiniętego sprzętu nie mieli kłopotów... Dalej mam znajomego i znajomą w wydziale komunikacji i oni mówią, że nie ma komunikacji między urzędami...

Znowu znajoma z PZU mówiła mi, że 89roku to nawet nie ma w EuroTax'ie i żebym polazł dla świętego spokoju a oni i tak powiedzą, że zwolniony z opłaty... I nie wiem co robić...

Pojazd jest krajowy kupowany na drugą umowe (poprzedni właściciel też olał skarbówke)
miki1406
 

Postprzez Nyuno » poniedziałek, 20 lipca 2009, 02:40

miki, ty nie pytaj dobrych wujków i ciociów o poradę, tylko zrób tak, jak Ci serce podpowiada :) Ktoś Ci powie "idź" a potem okaże się, że mogłeś nie iść i będziesz niezadowolony, albo ktoś Ci powie "nie idź", a potem wyjdzie na to, że jednak lepiej by było, gdybyś poszedł. W obu przypadkach będziesz miał do siebie pretensje, że się kogoś posłuchałeś. Pamiętaj, że wszelkie porady, to tak na prawdę "sprawdzona sytuacja" danego doradcy. W Twoim przypadku niekoniecznie musi się ona sprawdzić, pomimo iż u doradcy się ona sprawdziła.

Jak sam podejmiesz decyzję, a później się okaże, że złą, to przynajmniej masz pewność, że od początku do końca była to Twoja decyzja ;)
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kosa1022 » wtorek, 21 lipca 2009, 19:49

Mądra rzeczowa rada. Pochwalić.
Tylko dlaczego Ty Nyunio nie śpisz o 3:40 ???
kosa1022
 

Postprzez Nyuno » wtorek, 21 lipca 2009, 20:19

Dużo pracy :) Głównie.
Ostatnio edytowano wtorek, 21 lipca 2009, 20:19 przez Nyuno, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość