Siedze i mysle...

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Siedze i mysle...

Postprzez TasmaN » poniedziałek, 24 maja 2010, 20:51

... czy kupowac XX-a czy poczekac jeszcze sezon i pozniej kupic nowszy rocznik :/

Co Ty na to Droga Przyjaciolko?
TasmaN
 

Postprzez Budzik » poniedziałek, 24 maja 2010, 21:28

dolataj jajko do konca sezonu, sprzedaj po jeszce dobrej cenie a XX'a kup sobie po zimowej cenie :)
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez BiEdRoN » poniedziałek, 24 maja 2010, 22:02

patrząc na ceny jajec i słabą sprzedaż, proponowałbym już próbować je opchnąć
simson s51-> gsx 600f -> gsx750f -> gsx 750f-> xciting 400i
Obrazek
Avatar użytkownika
BiEdRoN
 
Posty: 1355
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 19:29
Lokalizacja: Wawa-3city-Lebork

Postprzez firefox » wtorek, 25 maja 2010, 06:10

Tylko kto kupi jak to z 5 innych motocykli zlozone :) Problem nie tkwi w sprzedazy jajka, tylko w kupnie XX, czy Cie stac...

A czemu nie Hayka???
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miki1406 » wtorek, 25 maja 2010, 07:15

Nie obraź się firefox, ale dla mnie Haya względem XXa to krówsko :P Też wolałbym XXa... Szukaj modelu wtryskowego... Kupno w zimę to gwarancja niższej ceny, ale... Możliwe, że jakiejś miny, krzywulca czy coś...

Generalnie XXa śmiało polecam... Jak ktoś jest mega zaparty na VFR to tylko XX :D
miki1406
 

Postprzez TasmaN » wtorek, 25 maja 2010, 08:52

Fire: XX mi bardzo pasuje... wizualnie i uzytkowo, m.in. pozycja za kierownica. Hayka tez mi sie podoba ale jednak zostawie ja na nastepne moto po XX byc moze. Chociaz moze... nie wiem Fire... szczerze nie wiem... na razie taki mysli wstepne mi po glowie chodza....


Miki1406: a czy uklad wtryskowy nie jest awaryjny? To znaczy chodzi mi o to ze na starych dobrych gaznikach bez problemu mozna polatac... bez elektroniki....
TasmaN
 

Postprzez firefox » wtorek, 25 maja 2010, 11:56

No wiesz, gaznik czy wtrysk, ja powiem ze i jedno i drugie ma swoje plusy, sa zwolennicy i przeciwnicy. Chyba jestes na tyle dorosly, zeby podjac decyzje samodzielnie.

Ja za XX siedzialem tylko raz i tak naprawde nie mam porownania w stosunku do hayki. Fakt hayka pozycja za kierownica jest gorsza ale motocykl wydaje mi sie byc lepszy pod kilkoma innymi wzgledami.
Pozycje w hayce mozna latwo zmienic wkladajac odpowiednie akcesoryjne dystanse w polke i o prawie 5 cm masz wyzsza kiere przez co pozycja ulega znacznej poprawie. Tak, wiec argument pozycji zdaje sie nie istnieje. Ok nie namawiam :) Ale bedziesz fiut jak zdecydujesz sie na cos innego niz haya
Ostatnio edytowano wtorek, 25 maja 2010, 11:56 przez firefox, łącznie edytowano 1 raz
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zolwik » wtorek, 25 maja 2010, 12:24

A z jakich lat ten XX ciebie interesuje ??

A tak na serio to będziemy musieli coś z tobą zrobić bo to już nie suzuki :P
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez firefox » wtorek, 25 maja 2010, 12:28

zolwik napisał(a):A tak na serio to będziemy musieli coś z tobą zrobić bo to już nie suzuki :P

No co, wlepe mu sie da tu na forum i w rzeczywistosci :) Buraczan jeden ;)
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TasmaN » wtorek, 25 maja 2010, 13:35

firefox napisał(a):
zolwik napisał(a):A tak na serio to będziemy musieli coś z tobą zrobić bo to już nie suzuki :P

No co, wlepe mu sie da tu na forum i w rzeczywistosci :) Buraczan jeden ;)


Fire: wtedy juz nie bedzie tak latwo mnie dogonic :P


Zolwik: Zmienie adres i nazwe Forum i po sprawie :P
Ostatnio edytowano wtorek, 25 maja 2010, 13:35 przez TasmaN, łącznie edytowano 1 raz
TasmaN
 

Postprzez firefox » wtorek, 25 maja 2010, 13:51

Ja i tak Cie dorwe moj Ty wentylku ;)
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ZiGi » wtorek, 25 maja 2010, 13:57

TasmaN napisał(a):To znaczy chodzi mi o to ze na starych dobrych gaznikach bez problemu mozna polatac... bez elektroniki....


Tak polatasz bez problemu ale na gaziorach to XX-y lubią tak 10l/100km po mieście :P
ZiGi



Wskaźniki do Automapy:
GSX600F GSX650F Hayabusa

Nie dyskutuj z idiotą bo cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.
Avatar użytkownika
ZiGi
 
Posty: 1161
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 17:40
Lokalizacja: Dębe Wielkie

Postprzez TasmaN » wtorek, 25 maja 2010, 14:06

firefox napisał(a):Ja i tak Cie dorwe moj Ty wentylku ;)


i wezmiesz mojego wentylka do nadmuchania ? ;) :P :D
TasmaN
 

Postprzez firefox » wtorek, 25 maja 2010, 14:19

TasmaN napisał(a):
firefox napisał(a):Ja i tak Cie dorwe moj Ty wentylku ;)


i wezmiesz mojego wentylka do nadmuchania ? ;) :P :D


Nie, Ty lepiej dmuchasz wentyle :)
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miki1406 » środa, 26 maja 2010, 07:31

Odnośnie wtrysków... hmmm na pewno są bardziej bezobsługowe... W motocyklach wtryskowych jak coś pada to jest to zazwyczaj elektronika... Układ wtrysku jest tępy i prosty jak konstrukcja cepa... Ilość paliwa jest sterowana czasem napięć podawanych na wtrysk... A same wtryskiwacze??
Obrazek
Układ prosty 4 wtryski + 4 gardziele + 4 przepustnice...
Regulacje?? Synchro wtrysków komputerem (jak mi wiadomo tylko przy wymianie wtrysków na inne z innego moto lub drugie)

A gaźnik to bardziej skomplikowany temat... Pływaki zaworki iglicowe, dysze, przepustnice podciśnieniowe, membrany i cała masa innych gadżetów + regulacja składu mieszanki bo nie ma lambdy, synchro i czyszczenie co serwis...

Ja choć nie mam moto wtryskowego to jestem zwolennikiem wtrysku paliwa...
miki1406
 

Postprzez TasmaN » środa, 26 maja 2010, 08:16

W sumie racja miki... obawialem sie tylko ze wtryski jak padna to w ch... kasy na nowe trzeba. A ktos mi mowil ze nie sa zupelnie bezawaryjne.
TasmaN
 

Postprzez ivan » środa, 26 maja 2010, 18:55

Nie to żebym cokolwiek zachwalał... ;) ale nie myślałeś o VFR? XX jest pięknym motocyklem (moim zdaniem ładniejszym niż hajka) ale jest to wielka krowa. A więc brałbym XX jeśli interesują Cie głównie trasy we dwie osoby (wtedy ma co ciągnąć).
I tak jak ktoś proponował próbuj sprzedać jajo, jak sprzedasz to będziesz wtedy się martwił co kupić. Ktoś kiedyś mi mówił że najwięcej moto sie sprzedaj w maju (masz jeszcze kilka dni...) i w sierpniu :) No chyba że masz kasę na nowy to trzymaj jajko i rozglądaj sie za ciekawym XX.
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez TasmaN » środa, 26 maja 2010, 21:35

Wlasnie u mnie jest tak ze im wieksza krowa tym fajniej... bardzo wizualnie podchodze do motocykla.

Jajko zostanie jednak co najmniej do konca sezonu. Zobacze jak z kasa bedzie. Moze nawet jeszcze poczatek nastepnego sezonu... to tak po przemysleniu sprawy.

Zaloze pewien budzet i.... zobaczymy albo X albo Hayka...

Mysle ze poczekam, dlatego ze chce kupic jak najswirzszy rocznik... Moto ma byc na laaaadnych pare lat... Nie lubie zmian ogolnie.
TasmaN
 

Postprzez firefox » czwartek, 27 maja 2010, 07:11

ta... A wszystkie zmiany w moto ??? TasmaN badz powazny a nie dziecko. Wystaw jajko juz teraz za stosunkowo wysoka cene. Sprzedac moto to nie taka prosta sprawa. Okazac sie moze, ze wystawisz w maju przyszlego roku a sprzedasz na koniec sezonu albo jeszcze w nastepnym sezonie.

Jak sie sprzeda za ta wyzsza cene to bedziesz mial troche kasy wiecej.

Druga kwestia, jesli kupisz na poczatku sezonu to tez zmarnujesz troche czasu na latanie, bo zanim zrobic te rzeczy ktore s niezbedne tez minie troche czasu.

Mamy maj, wystaw i sie zobaczy, moze akurat pod koniec sezonu sprzedasz jak ja.
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TasmaN » czwartek, 3 czerwca 2010, 22:59

juz sprawa jasna :) Nie XX... Hayabusa !!!!! :)

Dzieki Fire :kiss2:
TasmaN
 

Następna strona

Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości