Strona 1 z 1

Element elektroniczny , pilne POMOCY

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 08:23
przez zolwik
Witam jak w temacie nie mam pojęcie co to :cry:
Ogólnie działa tylko jedna noga się up......ła za żadne skarby nie mogę jej przylutować, na mierniku pokazuje ok 10,5kohma( w obie strony)

Obrazek

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 08:56
przez Ronin
Jam ci elektronik, ale nic mi nie mówi to zdjęcie. Naprawdę mimo szczerych chęci... dupa.
Jakbym pomacał to może...

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 09:11
przez Budzik
Cytat Ojca:

jakbyś napisął jakieś wielkości jest ten element i gdzie to było, to zaraz dojdziemy co to jest.

Najprawdopodobniej jest to uszkodzona dioda (wymiar pewnie ok 2-3mm) tak z wygladu.
(uszkodzona bo przekazuje w obie strony-a dioda zawsze tylko w 1)

No i idac dalej z wygladu to opornik nie bedzie mimo tego jaki daje opor. Takze po wstepnych ogledzinach uszkodzona dioda.

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 09:13
przez zolwik
No to lepsza fota

Obrazek

Umieszczone przy komorze spalin pieca junkers.
Wym.długość 5mm grubość 2mm

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 09:23
przez Budzik
To moze być termistor, sprawdz czy zmienai sie opor w zaleznosci od jego temperatury

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 09:32
przez zolwik
Znalazłem schemat na schemacie tak wygląda.

Obrazek

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 09:38
przez Budzik
Zdecydowanie termistor, tylko jaki dokladnei to napisz na forum elektroda.pl tam sa spece od pieców to powiedzią ci dokładne parametry tego termistora, bo mają tam schematy, serwisówki i wiele innych. A potem nie pozostaje Ci nic inengo jak iśc do sklepu elektronicznego kupić taki i go wlutowac.

PS. Na przyszłość jak by Tobie lub innym osoba na forum coś takeigo sie stało to jak macie taki schemacik to dajcie najpierw go. BO tu od razu widac co to jest :P

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 09:45
przez zolwik
Ok, przeprowadziłem testy cieplne i wygląda to tak :
- im jest cieplejszy to zmniejsza się oporność
-a jak zimny to zwieksza


Budzik dzieki :brawo:

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 09:52
przez Budzik
TAk naprawde wystarczył by tylko schemat, a tak to pobawilismy sie w kalambury. Przekaże podziekowania ojcu i polecamY się na przyszłość:D

PostNapisane: sobota, 1 maja 2010, 10:01
przez zolwik
Nie wiedzialem że mam schemat , musialem sprawdzić model pieca w papierach a tu się znalazł. :lol: