Strona 1 z 1

Prosze o pomoc, potrzebuje prezentacji z Fizyki współczesnej

PostNapisane: wtorek, 1 czerwca 2010, 18:18
przez Krzysiek1989
Drodzy motocykliści i motocyklistki, potrzebuje krótkiego referatu na dowolny temat z fizyki współczesnej, , Oczywiscie za taki referat w formie prezentacji się odwdzięczę :) Mniej wiecej takie tematy mnie interesują

FIZYKA WSPÓŁCZESNA

1. Teoria względności

1.1. Układy odniesienia

1.2. Prędkość światła

1.3. Doświadczenie Michelsona-Morley’a

1.4. Postulaty Einsteina

1.5. Transformacje Lorentza

1.6. Skrócenie długości i wydłużenie czasu

1.7. Zależność masy od prędkości

1.8. Równoważność masy i energii

1.9. Pęd i energia

2.1. Kwantowa teoria światła

2.1.1. Źródła światła

2.1.2. Ciało doskonale czarne

2.1.3. Prawo Plancka

2.1.4. Zjawisko fotoelektryczne

2.2. Promienie Roentgena

2.3. Budowa atomu

2.3.1. Wstęp

2.3.2. Doświadczenie Rutherforda

2.3.3. Model Bohra atomu wodoru

2.3.4. Poziomy energetyczne

2.3.5. Widma wodoru

2.4. Fale materii

2.5. Zasada nieoznaczoności

3. Elementy mechaniki kwantowej

3.1. Wstęp

3.2. Równanie Schrödingera

3.3. Studnia potencjału

3.4. Efekt tunelowy

3.5. Kwantowa teoria atomu

3.6. Układ okresowy pierwiastków

3.7. Własności magnetyczne ciał

4. Budowa ciał stałych

4.1. Wiązania chemiczne

4.1.1. Wiązanie jonowe

4.1.2. Wiązanie kowalencyjne

4.1.3. Wiązanie Van der Waalsa

4.1.4. Wiązanie metaliczne

4.2. Ciała krystaliczne i bezpostaciowe

4.3. Teoria pasmowa

4.4. Półprzewodniki

4.5. Przyrządy półprzewodnikowe

4.6. Lasery

5. Fizyka jądrowa



Piszcie tutaj albo na GG 8693804

PostNapisane: wtorek, 1 czerwca 2010, 18:22
przez firefox
To chyba nie tu :P

PostNapisane: wtorek, 1 czerwca 2010, 20:00
przez TasmaN
Ło Jezu, ales polecial po calosci :shock: :D :D

Sproboj poszukac na www.chomikuj.pl tam najrozniesze roznosci mozna wynalezc.

PostNapisane: wtorek, 1 czerwca 2010, 20:01
przez TasmaN
firefox napisał(a):To chyba nie tu :P


Ze w nieodpowiednim dziale ? :/

PostNapisane: wtorek, 1 czerwca 2010, 20:06
przez Budzik
albo poszukaj na stronach politechnik, tam sa czesto wyklady powrzucane, przynjamniej na moim wydziele

PostNapisane: wtorek, 1 czerwca 2010, 20:41
przez goofy27
temat Wstęp pojawia się kilkukrotnie :)

PostNapisane: środa, 2 czerwca 2010, 12:59
przez Krzysiek1989
Ok dzieki Panowie za zainteresowanie, mam czas do wtorku, długi weekend wiec bedzie kiedy zrobić :)
Jak by ktoś jednak coś takiego miał i chciał mi oszczędzić czasu to będe wdzięczny :) Pozdrawiam

PostNapisane: środa, 2 czerwca 2010, 13:17
przez Bones
Ściągnij sobie z torrentów jakiś film z discovery (których prawde mówiąc szło tam dużo) i już będziesz miał gotowy referat ;) Porobisz zdjęcia, a opowiesz podobnie jak na filmie mówią.
Szybka i skuteczna metoda ;)

Sam oglądałem o fizyce jądrowej, o teorii względności i uważam ze całkiem fajny referat by z tego posklejał.

PostNapisane: środa, 2 czerwca 2010, 19:02
przez Krzysiek1989
To dobry pomysł :) dziękuje za podpowiedzi :) Szerokości