Strona 1 z 2

Foto-zagadki czyli Jaki to motocykl ??

PostNapisane: piątek, 16 lipca 2010, 15:14
przez Bones
Z reguły takie zabawy na forach cieszą się zainteresowaniem więc sprawdzimy czy tutaj się przyjmie ;)

Zabawa nazywa się "JAKI TO MOTOCYKL", gdzie będę umieszczał zdjęcia motocykli bądź ich fragmentów (oczywiście lekko dotknięte photoshopem żeby nie było na nich zbyt wielu napisów ułatwiających odgadnięcie). Każdorazowo po dodaniu zdjęcia będę umieszczał datę do kiedy dana foto-zagadka obowiązuje.

Nagród materialnych nie przewidziano :P

Punktacja - za samą markę 0.5 pkta, za pełną nazwę 1 pkt :)


Odpowiedzi proszę o przesyłanie PM-em do mnie. Na początek coś prostego.



ZAGADKA NR 1 - rozwiązanie i wyniki w niedziele 18.VII o godz 12.

Obrazek



Powodzenia ;)

PostNapisane: niedziela, 18 lipca 2010, 10:56
przez Bones
ROZWIĄZANIE NR 1
Jak większość przewidziała jest to oczywiście MV Agusta F4 (1080 CC)

Punktacja:
SUHY - 1 pkt
Budzik - 1 pkt
Bochen - 1 pkt
PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
Tasman - 0.5 pkt (Sama marka - brak modelu)
ElViajero - 0 pkt
adamRS - 0 pkt



ZAGADKA NR 2 - rozwiązanie i wyniki w poniedziałek 19.VII o godz 20.

Obrazek

[ Dodano: 19-07-10, 20:44 ]
ROZWIĄZANIE NR 2

Tutaj niestety zagadka była trudniejsza niż myślałem - tylko 1 poprawna odpowiedź ;) A rozwiązanie to Aprilia SL 1000 Falco

Punktacja po 2 seriach - nadal brak wyraźnego lidera:
82przemek - 1 pkt
SUHY - 1 pkt
Budzik - 1 pkt
Bochen - 1 pkt
PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
Tasman - 0.5 pkt (Sama marka - brak modelu)
ElViajero - 0 pkt
adamRS - 0 pkt

ZAGADKA NR 3 (od razu przepraszam za jakość wymazania napisów) - rozwiązanie w środę 21.VII około godziny 20.

Obrazek

Powodzenia :)

PostNapisane: środa, 21 lipca 2010, 18:46
przez MaryJane
A ja wiem co to za motocykl w zadaniu 3 ale nie będę brała udziału w konkursie bo bliska znajomość z organizatorem mnie chyba wyklucza;)

PostNapisane: środa, 21 lipca 2010, 18:55
przez Budzik
zalezy jak bliska xd

PostNapisane: środa, 21 lipca 2010, 19:01
przez MaryJane
Bardzo bliska;) no w końcu jeżdżąc jako plecak muszę go czasem objąć i ścisnąć udami;P

PostNapisane: środa, 21 lipca 2010, 19:03
przez Bones
ROZWIĄZANIE NR 3

Oczywiście jest to BMW S 1000 RR


Punktacja po 3 seriach - powoli wyłania się lider ;)

Bochen - 2 pkt
olszuwy - 1 pkt
82przemek - 1 pkt
adamRS - 1 pkt
piteer83 - 1 pkt
SUHY - 1 pkt
Budzik - 1 pkt
PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
Tasman - 0.5 pkt
ElViajero - 0 pkt



ZAGADKA NR 4 - bardzo charakterystyczne kształty ;) Nie powinno być trudności ;) Rozwiązanie w piątek 23.VII jak zwykle około 20.

Obrazek

PostNapisane: środa, 21 lipca 2010, 19:14
przez Budzik
do keidy ta zagadka?

PostNapisane: środa, 21 lipca 2010, 19:22
przez Bones
4 minuty przed Twoim pytaniem na nie odpowiedziałem w poście powyżej ;P

PostNapisane: środa, 21 lipca 2010, 19:24
przez Budzik
nie zauwazylem, ale okej juz znalazlem i odpowiedz i termin

PostNapisane: piątek, 23 lipca 2010, 19:08
przez Bones
ROZWIĄZANIE NR 4

Prawidłowa odpowiedź to TRIUMPH DAYTONA 650


Punktacja po 4 seriach:

Bochen - 3 pkt
piteer83 - 2 pkt
Budzik - 2 pkt
ElViajero - 1 pkt
olszuwy - 1 pkt
82przemek - 1 pkt
adamRS - 1 pkt
SUHY - 1 pkt
PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
Tasman - 0.5 pkt




ZAGADKA NR 5 - rozwiązanie w niedziele 25.VII około 20 czyli jak wstane po weselu ;) ;) ;)

Obrazek

PostNapisane: piątek, 23 lipca 2010, 19:10
przez Budzik
za proste :] ale w koncu nie ma szlifierki tylko cos porzadnego :]

PostNapisane: niedziela, 25 lipca 2010, 20:20
przez Bochen
No i gdzie mój czwarty punkt?

PostNapisane: niedziela, 25 lipca 2010, 20:35
przez Budzik
bones nie wytzrezwail ;p

PostNapisane: wtorek, 27 lipca 2010, 05:49
przez Bones
Z lekkim poślizgiem

ROZWIĄZANIE NR 5

Prawidłowa odpowiedź to HARLEY DAVIDSON VRSCDX NIGHT ROD


Punktacja po 5 seriach:

Bochen - 4 pkt
piteer83 - 3 pkt
Budzik - 3 pkt
ElViajero - 2 pkt
olszuwy - 2 pkt
82przemek - 1,5 pkt (brak modelu)
adamRS - 1 pkt
SUHY - 1 pkt
PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
Tasman - 0.5 pkt



ZAGADKA NR 6 - rozwiązanie w środę 28.VII około 20

Obrazek

PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 19:12
przez MaryJane
hmm takim sprzętem to Potzner Feri fajne rzeczy robił:)

PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 19:23
przez Bones
MaryJane napisał(a):hmm takim sprzętem to Potzner Feri fajne rzeczy robił:)

Niestety już go nie zobaczymy w akcji... a szkoda bo niesamowite rzeczy wyprawiał ;)



ROZWIĄZANIE NR 6

Prawidłowa odpowiedź to KAWASAKI Z 1000


Punktacja po 6 seriach:

Bochen - 5 pkt
piteer83 - 4 pkt
Budzik - 3 pkt
ElViajero - 3 pkt
olszuwy - 3 pkt
82przemek - 1,5 pkt
adamRS - 1 pkt
SUHY - 1 pkt
PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
Tasman - 0.5 pkt



Chcieliście coś trudniejszego to macie ;) Coś dla znawców :)

ZAGADKA NR 7 - rozwiązanie w piątek 30.VII około 20

Obrazek

PostNapisane: niedziela, 1 sierpnia 2010, 09:06
przez ElViajero
Bonesik zapomniał o zagadce :D ale jest w drodze :D

PostNapisane: niedziela, 8 sierpnia 2010, 12:57
przez Bones
Przed wyjazdem już nie zdążyłem dać rozwiązania więc z opóźnieniem robię to teraz ;)


ROZWIĄZANIE NR 7

Prawidłowa odpowiedź to NORTON COMMANDO 850


Punktacja po 7 seriach:

Bochen - 5 pkt
piteer83 - 4 pkt
ElViajero - 4 pkt
olszuwy - 4 pkt
Budzik - 3 pkt
82przemek - 1,5 pkt
adamRS - 1 pkt
SUHY - 1 pkt
PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
Tasman - 0.5 pkt



ZAGADKA NR 8 - rozwiązanie w środę 11.VIII około 20.00

Obrazek

PostNapisane: piątek, 13 sierpnia 2010, 19:07
przez MaryJane
Widzę że pojedynek wyrównany;) A kiedy finał??;)

PostNapisane: piątek, 13 sierpnia 2010, 19:09
przez Bones
MaryJane napisał(a):Widzę że pojedynek wyrównany;) A kiedy finał??;)

Trafiłaś w samo sedno ;)




Z racji ogromu pracy i braku czasu jestem zmuszony zakończyć I edycje konkursu.


ROZWIĄZANIE NR 8

Prawidłowa odpowiedź to YAMAHA GTS 1000


Punktacja finałowa:

1. Bochen - 5 pkt
1. olszuwy - 5 pkt
1. ElViajero - 5 pkt
4. piteer83 - 4 pkt
5. Budzik - 3 pkt
6. 82przemek - 2,5 pkt
7. jrk - 1 pkt
7. adamRS - 1 pkt
7. SUHY - 1 pkt
7. PozytywnieZakreconyWariat - 1 pkt
11. Tasman - 0.5 pkt



Zwycięzcami I edycji konkursu "JAKI TO MOTOCYKL" zostały egzekwo aż 3 osoby:



BOCHEN , OLSZUWY oraz ELVIAJERO




GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!

W nagrode możecie mi postawić po browarze ;)