Strona 1 z 1

Gsx 650f - dla początkującego?

PostNapisane: poniedziałek, 25 grudnia 2017, 01:58
przez Starkey
Witam.
Chciałbym się poradzić osób z większym doświadczeniem, które miały już okazję jeździć na gsx 650f ;) . W tym roku pod koniec sezonu zrobiłem prawko A2 i planuje zakup pierwszego motocykla. Najbardziej odpowiada mi typ sportowo-turystyczny, a z przeglądanych modeli zarowno z wyglądu jak i po zapoznaniu się z danymi technicznymi i ogolnymi opiniami wpadł mi w oko gsx 650f. Wiem, że ma zbyt duża moc na moją kategorie, dlatego planowalbym zalozyc na niego blokadę, a po zrobieniu kategorii A ją zdjąć.
Czy gsx 650f sprawdziłby się jako motocykl dla początkującego? (Jeśli nie, to dlaczego?) Jakie są wady tego motocykla?
Proszę o porady, zapraszam do konwersacji :)

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

PostNapisane: wtorek, 26 grudnia 2017, 10:56
przez Schummi
Zapraszam w pierwszej kolejności do powitalni a dopiero później porozmawiamy na powyższy temat :paluj:

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

PostNapisane: wtorek, 26 grudnia 2017, 12:20
przez Starkey
Ops, nie ma to jak faux-pas na starcie :x już się poprawiam :D

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

PostNapisane: wtorek, 26 grudnia 2017, 15:53
przez Przedszkolanka
Starkey napisał(a):Witam.
Chciałbym się poradzić osób z większym doświadczeniem, które miały już okazję jeździć na gsx 650f ;) . W tym roku pod koniec sezonu zrobiłem prawko A2 i planuje zakup pierwszego motocykla. Najbardziej odpowiada mi typ sportowo-turystyczny, a z przeglądanych modeli zarowno z wyglądu jak i po zapoznaniu się z danymi technicznymi i ogolnymi opiniami wpadł mi w oko gsx 650f. Wiem, że ma zbyt duża moc na moją kategorie, dlatego planowalbym zalozyc na niego blokadę, a po zrobieniu kategorii A ją zdjąć.
Czy gsx 650f sprawdziłby się jako motocykl dla początkującego? (Jeśli nie, to dlaczego?) Jakie są wady tego motocykla?
Proszę o porady, zapraszam do konwersacji :)


Hej! Jestem początkującą motocyklistka, przez ostatnie 6 lat jeździłam z moim narzeczonym jako plecak, w czerwcu zdalam prawko na A i od razu wsiadłam na gsx650f. To był w moim odczuciu najlepszy wybór. Zrobiłam ponad 4 tyś. km przez sezon. Moto świetnie się prowadzi. Pomimo jego wagi nie odczuwa się tego, być może dlatego że mam 1,80m. Ja jestem bardzo zadowolona :)

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

PostNapisane: czwartek, 28 grudnia 2017, 15:42
przez Mariusz75
Hej ! W odpowiedzi na Twoje pytanie podzielę się z Tobą moja opinią na temat tego moto. Na kategorie A2 mozna jezdzić motocyklem do 48km i teraz pojawia sie pytanie czy 650 mozna zdławić do takiej mocy , jakie są koszty takiej operacji i czy jest to opłacalne. Ewentualnie czy są już wersje zdławione a wtedy jest kwestia czy można im przywrócić moc fabryczną. Akurat w ten temat się nie zagłebiałem i tutaj nie doradzę jak to jest w przypadku gsx650f. Może ktoś z kolegów z forum miał z taką sytuacją do czynienia i mógłby coś doradzić. Odnośnie samego motocykla można wiele napisać. 650tkę mam dwa sezony , zrobiłem 12tys. km , moto nowe z salonu. Problemów nie było, nigdy na trasie nie zawiódł. W ramach akcji serwisowej wymieniono regulator napięcia , byly jakieś z nimi problemy , chociaż u mnie nic sie nie działo. Najlepiej gdybyś miał możliwosc na nim usiąść , zobaczyć jaka jest pozycja i masa motocykla ,a ta jak na 600tke jest konkretna. Chociaż podczas jazdy tego się nie odczuwa a czasami to pomaga , gdy sie jedzie autostrada w otwartym terenie i mamy boczny wiatr to cięzsza maszyna jest troche stabilniejsza. Moto można wyposażyc w stelaże i kufry boczne i centralny i wtedy można gdzieś na zlocik się wybrac. Ja jeżdze sam , mam kufer centralny 55 litrow i rollbag 50 litrow i na trzydniowe wypady mi sie to sprawdza. Na trasie predkosc 120-150km/h w zupełnośći mi wystarcza. Pozycja jest wygodniejsza niz w typowej sportowej maszynie. W trasie po 100, 130 km przerwe trzeba zrobic bo pewna czesc ciala daje o sobie znac. Motocykl przyjazny , ja jestem zadowolony , spełnia moje oczekiwania i przed nami wiele kolejnych tys. km . Pozdrawiam !

Re: Gsx 650f - dla początkującego?

PostNapisane: piątek, 29 grudnia 2017, 10:23
przez requiem5
gdzieś na forum był już kilka razy poruszany ten temat poszukaj