Strona 1 z 1

CŁO

PostNapisane: czwartek, 14 stycznia 2010, 19:55
przez Pit
Czy ktoś zna jakieś triki na ominięcie cła przy zakupach np na ebayu z USA???
Wiem że do zakupionego towaru doliczają koszty transportu(jeśli cena jest wyższa od 50 baksów) do tego te złodzieje doliczają cło i VAT więc czasami kupując coś w stanach więcej płacisz za transport cło i przesyłkę jak za sam przedmiot. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii proszę się podzielić ;)

PostNapisane: piątek, 15 stycznia 2010, 17:32
przez Bochen
Ja kupowałem pewne rzeczy z Hongkongu i dogadałem się z gośćmi, że na fakturze wypiszą 30% realnej wartości i dzięki temu cło też było o tyle tańsze.