Bałkanica

TYLKO: informacje, umawianie się, propozycje...
Do relacji z wypraw itp. jest Dział FOTORELACJE

Postprzez SZAKAL LBN » czwartek, 1 maja 2014, 20:16

Pięknie :)
SZAKAL LBN
 
Posty: 169
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 13:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Schummi » czwartek, 1 maja 2014, 20:16

lewmichal napisał(a):Spotkaliśmy rodaków z Krakowa, z którymi wspólnie zatrzymaliśmy się na nocleg w Kotorze.

cholira... i znowu biba do rana??? :diabel:
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2368
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Postprzez lewmichal » piątek, 2 maja 2014, 14:13

1.05.2014 - Dzień VI
Po upojnej nocy, dzień rozpoczął się szybką ewakuacją spowodowaną "gościnnością" właścicielki pensjonatu. Po niespełna 30 minutach byliśmy już w trasie. Używając dwóch pierwszych biegów wspięliśmy się na wysokość 1200 m n.p.m. Zmierzając wgłąb Montenegro widzieliśmy liczne ślady wojny i mrocznie wyglądające opuszczone wioski. Dzisiaj zaliczyliśmy pierwszą wywrotkę motocykla. Na jednym postojów Zuzia Wojtka niespodziewanie postanowiła się położyć... Życzliwi Holendrzy z przejeżdżającego campera poinformowali nas, że droga prowadząca przez Park Narodowy Durmitor jest nieprzejezdna z powodu zalegającego śniegu. Musieliśmy to sprawdzić!!! Na wysokości 1800 m n.p.m. śniegu na drodze było po pas. Zawróciliśmy, aby 300 metrów niżej przenocować u górali. Wieczór spędziliśmy przy kominku, ugoszczeni posiłkiem z jagnięciny i lokalnym piwem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez KR-Ociec » piątek, 2 maja 2014, 21:32

No Was to chyba Pan Bóg opuścił .... pojechaliście na południe, poszukać lata a "serfujecie" po śniegu ??? :shock: :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sens życia jest prosty : albo jest CZARNY albo BIAŁY ! - nic pośrodku !!!
--------------------------------------------
(KR-Ociec tel.: 509-867-657 )
Mój "imbrol" : http://polskajazda.pl/Motocykle/Suzuki/GSX-750F/131974
Avatar użytkownika
KR-Ociec
 
Posty: 2343
Dołączył(a): środa, 6 lipca 2011, 16:02
Lokalizacja: Dębica

Postprzez lewmichal » piątek, 2 maja 2014, 23:12

2.05.2014 Dzień VII
Wczesnym rankiem po śniadaniu cofneliśmy się kilkadziesiąt kilometrów, aby objechać nieprzejezdne góry. Sekwencja niezliczonych zakrętów prowadzących między innymi przez kanion rzeki Tary liczący nawet 1300 metrów głębokości oraz most znany z filmu "Komandosi z Navarony" doprowadziła nas do granicy z Serbią. Przenieśliśmy się z krainy Golfów II do ojczyzny Zastawy i Yugo. Zaczęła się kilkusetkilometrowa droga przez mękę. Wyrwa, dziura, łączenie asfaltu, łata na łacie, pęknięcie, piach, żwir, kawałki skał i strumienie płynące w poprzek to tutejsza rzeczywistość. Na zakończenie dnia udaliśmy się na małą przejażdżkę po noszących jeszcze ślady bombardowania ulicach Belgradu.
Obrazek
Obrazek
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez florek » sobota, 3 maja 2014, 15:47

Normalnie, jestem pod wrażeniem. Dlaczego ja nie mogę z Wami jechać?
Szerokiej drogi, miłych przeżyć i wracajcie zdrowo.
Lubię wracać tam gdzie byłem już...
https://www.youtube.com/watch?v=Djf36MNmth8
florek
 
Posty: 518
Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 08:40
Lokalizacja: Glinica

Postprzez lewmichal » sobota, 3 maja 2014, 21:44

3.05.2014 - Dzień VIII
Z samego rana, podczas serwisu łańcuchów, okazało się, że klucz 17 jednak się przydaje. Około 20 minut zajęło zanim go znaleźliśmy i pożyczyliśmy. Przez większość dnia skrzynie pracowały na 6 biegu, a opony odprowadzały wodę. Wjazd do Unii Europejskiej zajął nam tylko półtorej godziny, bo sprytnie ominęliśmy kolejkę do odprawy paszportowej. Z węgierskiej autostrady zjechaliśmy tylko do Budapesztu, aby zobaczyć stolicę. Słowacja przywitała nas bardzo niską temperaturą i silnym, bocznym wiatrem. Zgodnie z planem, po pokonaniu około 650 km, wyladowaliśmy w Koszycach w ciepłym bungalowie.
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez Abek » sobota, 3 maja 2014, 21:49

W polsce leje i zimno. Małopolska dzisiaj 8 stopni. Zazdroszczę Wam tej wyprawy
Avatar użytkownika
Abek
 
Posty: 1551
Dołączył(a): piątek, 4 maja 2012, 20:52
Lokalizacja: Brzesko

Postprzez lewmichal » niedziela, 4 maja 2014, 22:39

4.05.2014 - Dzień IX
Przez całą noc drewniany domek trzeszczał uderzany mocnymi podmuchami. Po przebudzeniu i wyjrzeniu przez okno wcale nie mieliśmy chęci wyruszać w drogę. Zdecydowaliśmy się jednak i odpowiednio ubrani udaliśmy się w stronę Polski. Na autostradzie do Prešova motocykle kilkukrotnie zmieniały niekontrolowanie pas ruchu. Często przez kilkadziesiąt metrów ciężko było na niego wrócić. Zbliżyliśmy się do granicy, gdzie temperatura powietrza znacznie się obniżyła i zaczął padać deszcz. Termometry wskazywały 3°C, co w tych warunkach dawało odczucie dużego mrozu. Na szczęście w okolicach Rzeszowa pojawiło się słońce. Wraz z nim podróżowaliśmy do końca. Podsumowując, odwiedziliśmy 9 krajów i przemierzyliśmy 3970 km. Pokonaliśmy niezliczone zakręty, które skonsumowały bieżnik z bocznych części tylnych opon. Zobaczyliśmy wiele niesamowitych miejsc, poznaliśmy bałkańską kulturę, nabyliśmy kolejne, cenne doświadczenia oraz przeżyliśmy liczne przygody, które niejednokrotnie będziemy wspominać.
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez KR-Ociec » niedziela, 4 maja 2014, 22:45

lewmichal, czekamy teraz na ALBUM z foto-relacji :)
GRATULACJE !!! :)
Sens życia jest prosty : albo jest CZARNY albo BIAŁY ! - nic pośrodku !!!
--------------------------------------------
(KR-Ociec tel.: 509-867-657 )
Mój "imbrol" : http://polskajazda.pl/Motocykle/Suzuki/GSX-750F/131974
Avatar użytkownika
KR-Ociec
 
Posty: 2343
Dołączył(a): środa, 6 lipca 2011, 16:02
Lokalizacja: Dębica

Postprzez JenJer » niedziela, 4 maja 2014, 22:46

lewmichal, Dobrze że jesteście już w domu :D
JenJer
 

Postprzez lewmichal » poniedziałek, 5 maja 2014, 08:47

Teraz pozostało najgorsze. Sortowanie zdjęć i materiałów filmowych, a potem montaż tego wszystkiego.
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez SZAKAL LBN » poniedziałek, 5 maja 2014, 09:57

Super :) cali szczęśliwy i zdrowi :) git :)
Gratuluję :)
SZAKAL LBN
 
Posty: 169
Dołączył(a): czwartek, 25 października 2012, 13:55
Lokalizacja: Lublin

Postprzez BiEdRoN » poniedziałek, 5 maja 2014, 10:23

Abek napisał(a):W polsce leje i zimno. Małopolska dzisiaj 8 stopni. Zazdroszczę Wam tej wyprawy
Abek, na pomorzu od 3 może nawet 4 tygodni zero deszczu :P a i temperatura zepsuła się tylko na weekend majowy :D

[ Dodano: |5 Maj 2014|, o 11:23 ]
A wyprawa chłopaków :brawo:
simson s51-> gsx 600f -> gsx750f -> gsx 750f-> xciting 400i
Obrazek
Avatar użytkownika
BiEdRoN
 
Posty: 1355
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 19:29
Lokalizacja: Wawa-3city-Lebork

Postprzez lewmichal » wtorek, 6 maja 2014, 14:40

Jakby ktoś chciał prześledzić dokładną ścieżkę, to podaję link do trasy. Na kolejnych podstronach mapy pojawiają się następne odcinki. Kilku brakuje, bo zapomniałem włączyć zapisu.
Ostatnio edytowano wtorek, 6 maja 2014, 14:41 przez lewmichal, łącznie edytowano 1 raz
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez lewmichal » wtorek, 5 sierpnia 2014, 08:45

Wreszcie udało się coś zmontować
http://www.youtube.com/watch?v=Yo3aeUJPlUQ
Ostatnio edytowano środa, 27 sierpnia 2014, 13:19 przez lewmichal, łącznie edytowano 1 raz
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez JenJer » wtorek, 5 sierpnia 2014, 11:43

Warto było czekać na takie podsumowanie :D, ale co prawda to osoba dzięki której możemy je oglądać znów nie załapała się nawet na parę sekund, nie wiem jak reszta ale ja dziękuję za wkład i trud Ewelinie, bo należy się jej jak... no może nie będę kończyć tego znanego powiedzenia. Także jeszcze raz :brawo: :brawo: :brawo: i gratulację wyprawy :mrgreen:
JenJer
 

Postprzez Schummi » wtorek, 5 sierpnia 2014, 12:12

lewmichal, coś wspaniałego :brawo: chciałbym móc choć raz z wami pojechać :oops:
Pieszy zawsze ma pierwszeństwo!!! Ale nie zawsze przeżyje...
Avatar użytkownika
Schummi
Administrator
Administrator
 
Posty: 2368
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2011, 20:37
Lokalizacja: Brzechów k/Kielc

Postprzez lewmichal » środa, 6 sierpnia 2014, 11:26

JenJer napisał(a):Warto było czekać na takie podsumowanie :D, ale co prawda to osoba dzięki której możemy je oglądać znów nie załapała się nawet na parę sekund, nie wiem jak reszta ale ja dziękuję za wkład i trud Ewelinie, bo należy się jej jak... no może nie będę kończyć tego znanego powiedzenia. Także jeszcze raz :brawo: :brawo: :brawo: i gratulację wyprawy :mrgreen:

Na kilka sekund się załapała. Jak się dobrze przyjrzysz, to znajdziesz ją przy wodzie i namiotach.

[ Dodano: |6 Sie 2014|, o 12:28 ]
[SCH]Marcin napisał(a):chciałbym móc choć raz z wami pojechać :oops:

Schumi, myślę, że jeszcze będzie okazja :lol:
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez JenJer » środa, 6 sierpnia 2014, 15:17

lewmichal, "Lefy"- Schummi pisze się przez dwa "m" :donttouch:
lewmichal napisał(a):Na kilka sekund się załapała. Jak się dobrze przyjrzysz, to znajdziesz ją przy wodzie i namiotach.

Tak :?: Nie zauważyłam :P :roll:
JenJer
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zloty, podróże, wyprawy, wspólne latanie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość