Dopisanie współwłaściciela do DR itp

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Dopisanie współwłaściciela do DR itp

Postprzez zolwik » środa, 9 czerwca 2010, 17:16

Witam zakupiłem sobie pare dni temu "puszkę" umowa na moją mame by taniej płacić OC ;) , ale po przemyśleniu chcę się dopisać.
Autko jet w trakcie rejestracji czekam na twardy DR ,pani powiedziała że jak coś to może mnie dopisać przy odbiorze za free. W US umowa już oplacona .
To chyba wszystko.

Teraz pytanie :
Jakie formalności papierzaste trzeba wykonać (najtaniej). Z tego co pani w UM powiedziała to umowa darowizny .
No ale jak to się robi jakie opłaty itd przerabiał ktoś taki temat. ?

Też przyszło mi do głowy umowa kupna sprzeaży 50% ,ale to tylko mój pomysł (nie wiem czy tak można).

Pomocy nie ukrywam że dość pilne. :oops:
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Re: Dopisanie współwłaściciela do DR itp

Postprzez firefox » środa, 9 czerwca 2010, 17:21

zolwik napisał(a):Witam zakupiłem sobie pare dni temu "puszkę" umowa na moją mame by taniej płacić OC ;) , ale po przemyśleniu chcę się dopisać.
Autko jet w trakcie rejestracji czekam na twardy DR ,pani powiedziała że jak coś to może mnie dopisać przy odbiorze za free. W US umowa już oplacona .
To chyba wszystko.

Teraz pytanie :
Jakie formalności papierzaste trzeba wykonać (najtaniej). Z tego co pani w UM powiedziała to umowa darowizny .
No ale jak to się robi jakie opłaty itd przerabiał ktoś taki temat. ?

Też przyszło mi do głowy umowa kupna sprzeaży 50% ,ale to tylko mój pomysł (nie wiem czy tak można).

Pomocy nie ukrywam że dość pilne. :oops:


Chyba jedyna opcja jest darownizna, jesli spiszesz umowe kupna sprzedazy to znow zaplacisz podatek i niestety od wartosci wskazanej przez US bo Twoja 50% cena jest falszywa i US ma swoj cennik.

Jak chcesz zadzwon do mnie jutro to Ci krok po kroku powiem jak najlepiej zrobic, jataniej. Pracuje w tej branzy i mam tez kontakt z urzednikami, lub bylymi urzednikami jak ominac to i owo :)
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zolwik » środa, 9 czerwca 2010, 17:27

Októrej mogę dzwonić ?
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez firefox » środa, 9 czerwca 2010, 17:30

Zadzwon do mnie kolo 12 oki ??
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Budzik » środa, 9 czerwca 2010, 18:03

ja robilem cos takeigo, tylko w 2 strone, spisalem umowe an puszke na siebie i potzrebowalem 50% na ojca. Po prostu spisuejsz z mama umowe darowizny na pojazd taki i taki (w necie sa wzory takiech darowizn), potem przy odbiorze dowodu pokazuejesz i oni robia adnotacje w dowodzie ze jestes wspolwlascicielem. koszta o ile byly to niewielkie rzedu kilkunastu zł 10-15. jakas oplaca drobna skarbowa byla
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolwik » środa, 9 czerwca 2010, 20:33

Budzik, Co to oznacza w dwie strony ? A jak to wygląda z US trzeba opłacać ? Koszta to nie wielkie za dodanie do DR.

firefox, będziesz pod stacjonarnym ok 12 to podaj na pw
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez Budzik » środa, 9 czerwca 2010, 20:45

nie w dwie sterony tylko w druga strone. Bo ty spisales umowe na matke a ja na siebie i ty chcesz dodac siebie a ja chcialem dodac ojca.

z US nic nie placisz bo pokrewienstwo jest 1 stopnia chyab czy cos. bliska rodzina wiec nei placisz podatku do jakiejs dosc wysokeij kwoty. a w wydziale komunikacji placisz o ile oplacisz jakeis grosze za pieczatke na umowie.

dokladnie ci nei poweim bo robilem to rok temu, ale tak to wygladalo
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez firefox » piątek, 11 czerwca 2010, 13:29

To powiem jak to wyglada prawnie.

W zaleznosci od stopnia pokrewienstwa i wartosci przekazywanej na umowie darowizny placimy podatek lub nie.

W przypadku zolwika chodzi o mame, a wiec jest to 1 stopien pokrewienstwa. W tej sytuacji moze darowac wartosc do 9 tys zl bez zadnego opodatkowania, bez zadnego zglaszania do US.

Procedura w WK:

1) Pisze umowe darowizny wpisujac wartosc darowizny do 9 tys, czyli np:
"Darczyńca przekazuje Obdarowanemu współwłasność pojazdu o wartośći 6 tys zl (1/2 samochodu), a Obdarowany oświadcza, iż darowiznę tą przyjmuje.

2) Jesli nie chcesz, fatygowac mamy do WK to napiscie w domu pelnomocnistwo do reprezentowanie jej przez Ciebie

3) Wez miekki dowod (techniczna nazwa, pozwolenia czasowe wazne przez 30 dni + ewentualnie przedluzenie 14 dni)

4 ) Jesli masz karte pojazdu i nie zabral jej urzad, wez ze soba (musza uzupelnic ja)

5) Z tymi papierami idz do WK i wez wniosek, tam wypelniasz go danymi swoimi i mamy i zaznaczasz co chcesz zrobic, powinna byc opcja zmian na pojezdzie i jakie papiery masz ze soba

6) Z kompletem dokumentow podchodzisz do okienka i dajesz. Powinni wydac Tobie DR juz z dopisanem dlugopisem lub drukarka wspolwlasnosci i analogicznie w Karta pojazdu

Nie powinies poniesc zadnych oplat, zadnych notariuszy i innych dupereli, choc moze byc ciezko bo kazdy WK ma swoje przepisy i inaczej je interpretuje, wiec badz pewny siebie i walcz :)
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zolwik » piątek, 11 czerwca 2010, 16:39

firefox, dzieki za szczegółowową wypowiedz .

Może się innym przyda ;)
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez zolwik » niedziela, 13 czerwca 2010, 11:41

Wujku firefox, masz u mnie pifo wszystko poszło ok.

Jeszcze jedno pytanie darowizna do 9tyś. ale dotyczy darowanego przedmiotu ,na rok czy od sztuki.

Dla sprostowania mogę darować pojazd o wartości np.7tyś.
Za miesiąc następny już tylko do 2tyś.
:? :? :?
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez Budzik » niedziela, 13 czerwca 2010, 12:01

nasteopnym razem dobrze spisz umowe to nei ebdzies zmuaisl darowac:)
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolwik » niedziela, 13 czerwca 2010, 12:15

Następnym razem będę mądrzejszy.

Ale teraz rozważam nad drugim pojazdem .
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez pegaz » piątek, 18 czerwca 2010, 20:49

zolwik napisał(a):Ale teraz rozważam nad drugim pojazdem .


:) Ty sie tak nie rozpedzaj, bo z tego co pamietam to darowizne mozna dac/otrzymac raz na 5lat.
pegaz
 

Postprzez Budzik » piątek, 18 czerwca 2010, 20:53

az tak ze to nie ma, takie bliskei pokrewienstwo to jak gotowke dajesz synowi czy corce to chyab jest 20 000 max dziennie
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolwik » niedziela, 29 sierpnia 2010, 09:35

A mam pytanie jeszcze jedno znajomych.
Jeśli spisuje umowe darowizny z zupełnie obcą mi osobą i daruje mu część auta, załóżmy 10% o wartości 700 zł to muszę to zgłosić w us czy tylko mam iść do wk i tam mi go dopisza do dowodu rejestracyjnego??

Czy też są ograniczenia sumy ?

Jak to się odbywa
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez jrk » wtorek, 31 sierpnia 2010, 23:53

http://www.podatki.egospodarka.pl/22512 ... ,65,1.html

wydaje mi się że jak darujesz komuś siedem stówek to nie trzeba biegać po urzędach.. zresztą z artykułu wynika, że w III grupie podatkowej (zupełnie obcy - np ET) kwota wolna to prawie 5 kafli. Więc daruj ;] a jeśli nie masz chętnego to ja się zgłosić mogę :diabel:

jabadabaduu!!
jrk
 


Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość