CB Radio + antena (do samochodu)

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

CB Radio + antena (do samochodu)

Postprzez Jacek_L » piątek, 11 lutego 2011, 13:56

Tak się zastanawiam nad zakupem do samochodu po ostatniej fotce :D

Myślę, żeby wydać tak max 300 zł za komplet.

Da się w tej cenie kupić coś sensownego?

Wybór jest dość duży i cholera wiem, które będzie dobre i na co zwracać uwagę :/

Także jak macie jakieś doświadczenie to chętnie poczytam :)
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez olszuwy » sobota, 12 lutego 2011, 00:13

Ja mam CB ALAN-109 i antenkę hustler ic100 komplet za 220zł wielokrotnie spłacony :D
po zestrojeniu zasięg ok 5km co w zupelści wystarcza jeśli wybierasz się za granicę to rozejżyj się za radyjkiem z modulacją FM
Avatar użytkownika
olszuwy
 
Posty: 131
Dołączył(a): sobota, 20 lutego 2010, 12:25
Lokalizacja: Kołaczkowo

Postprzez DiElektryk » sobota, 12 lutego 2011, 00:33

Mam teraz nowe radyjko Intek M 130 i jak na inteka bardzo ładnie pracuje, ma filterki i automatycznego squelche'a, z antenką hustlera koszt w okolicy 250zł.

:brawo:

Intek ma też z tego co pamiętam pewną zaletę - w przeciwieństwie do alana po podłączeniu zasilania odpala się na ostatnim używanym kanale a nie na 9. Sam alan 109 również za te pieniądze dobre radyjko z tym że ma podwójny potencjometr - ale co kto lubi.
Ostatnio edytowano sobota, 12 lutego 2011, 00:34 przez DiElektryk, łącznie edytowano 1 raz
Alarmy, CB Radia, Centralne Zamki, Xenony i inne zabawki :D
KABOauto.pl
Avatar użytkownika
DiElektryk
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 00:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jacek_L » sobota, 12 lutego 2011, 07:17

O widzicie - to już są konkretne rady :)

W międzyczasie ja wypatrzyłem takie coś:

http://allegro.pl/m-tech-legend-ii-supe ... 26989.html

http://allegro.pl/antena-cb-midland-ml1 ... 55573.html

Co o tym sądzicie?
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez rumun78 » sobota, 12 lutego 2011, 11:31

Kolego radia takiego nie używałem, ale antenke taką mam i daje rade minusem jest tylko za krótki kabel antenowy ale można dokupic za grosze dłuszy i bez problemu zmienić
:)
Avatar użytkownika
rumun78
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 1 lutego 2010, 16:52
Lokalizacja: żyrardów

Postprzez Jacek_L » sobota, 12 lutego 2011, 13:02

No właśnie doczytałem, że antena musi być lepsza :)

A co do radia to jest to jakieś w miarę nowe, ponoć w całości oparte na Unidenie 520 XL - te same ma układy itp.

A z tego co czytałem to 520 XL nie był zły :)
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez mizzar » sobota, 12 lutego 2011, 15:03

520XL, to jeden z najlepszych sprzętów na rynku w dobrej cenie, oparty w całości na jednym z modeli Presidenta ( a to do tej marki wszystkie próbują równać).
osobiście używam cb Uniden pro 510 - też ciekawe radio, bezawaryjne od paru ładnych lat i w dobrej cenie, jednak bez squelcha.

Co do anteny, to zdecydowanie odradzam anteny poniżej metra - nie da się ich poprawnie używac w trasie (krótki zasięg) i najczęściej są marnej jakości.
Proponowałbym Ci się rozglądać za antenami Sirio i Midland.
Ostatnio edytowano sobota, 12 lutego 2011, 15:04 przez mizzar, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mizzar
 
Posty: 292
Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 09:22
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ivan » sobota, 12 lutego 2011, 15:05

Unidena 520 Xl sam mam i potwierdzam, że radyjko pierwsza klasa. A jeśli chodzi o antenę to miałem Hustlera IC100 i nie polecam. Słaba jakość i po ok 2 latach rozłączył się kabel przy magniesie. Ale jak za to cenę to nie ma czego więcej oczekiwać :). Plus tej anteny to mocny magnes, mimo że jest mały to trzymał nawet przy 200 km/h.
Teraz mam Siriusa, a zależało mi na tym, żeby bat anteny był odkręcany od magnesu (łatwiejsze zdejmowanie).
Avatar użytkownika
ivan
 
Posty: 346
Dołączył(a): środa, 17 czerwca 2009, 19:11
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Jacek_L » sobota, 12 lutego 2011, 16:19

No i kupiłem, bo potrzbuję w miarę szybko :D

To z moich linków powyżej :)
Moje jajeczko :) Nowe zdjęcia na końcu :)
Jacek_L
 
Posty: 258
Dołączył(a): wtorek, 16 listopada 2010, 11:21
Lokalizacja: Tarnów - okolice

Postprzez DiElektryk » sobota, 12 lutego 2011, 16:55

Jeżeli już to radyjko podobne jest do harrego classic, a radyjka bez quelche'a to jeszcez chyba nie widziałem :shock:
Alarmy, CB Radia, Centralne Zamki, Xenony i inne zabawki :D
KABOauto.pl
Avatar użytkownika
DiElektryk
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 00:11
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości