Bezpieczniejsze motocykle - Pomysł UE

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Postprzez guardian_angel » środa, 6 kwietnia 2011, 18:29

Nic nowego nie wymyślili. ABS już jest, obowiązek jazdy na światłach 24h też. Powinni pomysleć nad jakąś poduszką powietrzną przed motocyklem. A odnośnie spalin, to niech zajmą się silnikami w lotnictwie, kopcącymi autobusami i ciężarówkami nie wspominając o ciężkich statkach, tankowcach, kontenerowcach. Taki jeden na kursie Chiny - USA wyemituje tyle co2 co wszystkie motocykle w Polsce przez 10 lat jak i nie więcej.
FORUMOWICZU - WŁĄCZ MYŚLENIE !!!
Avatar użytkownika
guardian_angel
 
Posty: 1692
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 08:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Tymon » środa, 6 kwietnia 2011, 21:11

Poduszka powietrzna już jest w Gold Wingach czy jak to się tam pisze :mrgreen:
Avatar użytkownika
Tymon
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1380
Dołączył(a): niedziela, 23 maja 2010, 09:25
Lokalizacja: Busko Zdrój

Postprzez Budzik » środa, 6 kwietnia 2011, 23:05

i bmw C1
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez TasmaN » środa, 6 kwietnia 2011, 23:28

I zaraz bedzie u nas... diaksa, katalizatorek OFF, przelot itp. :) :)

a Zielone to Kawasaki jest... i starczy :P


a na powaznie to czy zbadali najwiekszy % przyczyn wypadkow?
ABS... okej... a co z wymuszeniami przez puszkarzy? ABS w miejscu moto nie zatrzyma.

Ile % wypadkow jest spowodowanych uslizgiem, ze tak ten ABS cholubia?

Oj cos mi smierdzi jakims lobby :roll:
Ostatnio edytowano środa, 6 kwietnia 2011, 23:31 przez TasmaN, łącznie edytowano 1 raz
TasmaN
 

Postprzez firefox » czwartek, 7 kwietnia 2011, 06:41

Akurat ABS pomoze a nie przeszkodzi, raczej to na plus w motocyklach, ale czy osobiscie bym chcial?? Chyba nie, wiecej mozliwosci zabawy jest bez ABS i tego bede sie trzymac chocby sila chcieli mi zalozyc :P
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zolwik » czwartek, 7 kwietnia 2011, 07:31

firefox napisał(a):Akurat ABS pomoze a nie przeszkodzi, raczej to na plus w motocyklach, ale czy osobiscie bym chcial?? Chyba nie, wiecej mozliwosci zabawy jest bez ABS i tego bede sie trzymac chocby sila chcieli mi zalozyc :P


Plus hmm.. dłuższa droga hamowania !! ABS zawsze możesz wyłączyć :P
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez brodaty_rider » czwartek, 7 kwietnia 2011, 08:19

Wiecie jak dla mnie to ABS sprawdza się tylko do 120 km/h bo uwierzcie mi miałem śmierć w oczach jadąc z wujkiem ponad 150 na godzine wyprzedzaliśmy (oczywiście puszka) a tu nagle tir z naprzeciwka to on hebel a żelazo dalej jedzie i nie ma ochoty się zatrzymać później sprzawdziliśmy jak to by było bez tego gówna odłączyliśmy ten badziew i ognia na pętle 150 hebel koła w miejscu cóż opony w niezadobrym stanie ale lepiej było i szybciej zdredukowaliśmy do 80 niż z tym cholernym ABS
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ...
brodaty_rider
 
Posty: 792
Dołączył(a): piątek, 17 grudnia 2010, 10:07
Lokalizacja: siedlce

Postprzez amas1990 » czwartek, 7 kwietnia 2011, 09:16

a ja jestem za ABS :diabel: pozwala on manewrować podczas hamowania, chociaz ciekawe jak ma to sie w przypadku motóra...hamulce na max, ABS pyka, powiedzmy ze skręcamy kierownica żeby ominąć COŚ...i tu pytanie, koło sie uślizgnie czy nie? :zapytanie:
Bo mam słabośc do czarnulek ;)
Avatar użytkownika
amas1990
 
Posty: 71
Dołączył(a): poniedziałek, 7 czerwca 2010, 09:35
Lokalizacja: Ełk

Postprzez gladki83 » czwartek, 7 kwietnia 2011, 13:01

Ja jestem za poduchą, a ABS może być - w dodatku jeśli można odłączyć to luzik. Kwestia indywidualna czy chcesz używać czy nie.
gladki83
 

Postprzez pegaz » czwartek, 7 kwietnia 2011, 13:12

brodaty_rider napisał(a):Wiecie jak dla mnie to ABS sprawdza się tylko do 120 km/h bo uwierzcie mi miałem śmierć w oczach jadąc z wujkiem ponad 150 na godzine wyprzedzaliśmy (oczywiście puszka) a tu nagle tir z naprzeciwka to on hebel a żelazo dalej jedzie i nie ma ochoty się zatrzymać później sprzawdziliśmy jak to by było bez tego gówna odłączyliśmy ten badziew i ognia na pętle 150 hebel koła w miejscu cóż opony w niezadobrym stanie ale lepiej było i szybciej zdredukowaliśmy do 80 niż z tym cholernym ABS


Wszystko sie zgadza, z tym ze ABS pozwala na zmiane kierunku jazdy, natomiast zablokowane kola niestety juz nie.
pegaz
 

Postprzez brodaty_rider » czwartek, 7 kwietnia 2011, 14:41

Jak dla mnie ABS w motocyklach to głupota przecież szybciej zatrzymasz się hamując cały czas niż pulsacyjnie wiadomo dzięki ABS nie zblokuje koła ale jak już się umie hamować awaryjnie to to tylko będzie przeszkadzać
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ...
brodaty_rider
 
Posty: 792
Dołączył(a): piątek, 17 grudnia 2010, 10:07
Lokalizacja: siedlce

Postprzez firefox » czwartek, 7 kwietnia 2011, 16:50

I rozumiem, ze Ty umiesz?Umiesz tez ominac zagrozenie zycia i inne tego typu losowe zdarzenia na drodze?Pewnie tak samo jak Ci co leza na cmentarzu.

Hamowanie w przypadku tego zagrozenia zycia to nie zabawa na egzaminie czy na drodze, ze mysle " O zahamuje teraz awaryjnie" i cyk hamujesz. Jak przyjdzie Ci hamowac to nie wiem czy nie zesztywniejesz a hebel wcisniesz tak, ze sam motocykl Cie wyprzedzi...

Ja rozumiem, ze kazdy jest cwaniakiem, ale poki co widze raczej same zalety ABS a to, ze osobiscie nie chcialbym w swoim motocyklu to co innego.

Reasumujac zapewne roznica w hamowaniu przy duzych predkosciach nie jest zbyt wielka, aczkolwiek nie mam statystyk przed soba, nie zmienia to jednak faktu, ze hamowanie z ABS jest bezpieczniejsze i stabilniejsze niz w stresie wcisniecie na hama wszystkich mozliwych hamulcow i wpadniecie w poslizg czy wywrotke.

I prosze Was, nie porownujcie ABS na 4 kola z 2 kolami.
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez brodaty_rider » czwartek, 7 kwietnia 2011, 22:20

Ja nie mówię że jestem mistrzem kierownicy bo jeżdżę dopiero 3 lata ale miałem sytuacje gdzie musiałem hamować awaryjnie raz skończyło się to szlifem przez kilkadziesiąt metrów po asfalcie ale tak jakoś wychodziłem cało. Z ABS nie zrobie stoopie :D
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ...
brodaty_rider
 
Posty: 792
Dołączył(a): piątek, 17 grudnia 2010, 10:07
Lokalizacja: siedlce

Postprzez Nyuno » poniedziałek, 9 maja 2011, 08:26

Wiem, że temat nie najświeższy, ale mam pytanie do Brodatego: ty na prawdę planujesz na jajku robić stoppie, wheelie i inne powietrzne akrobacje??? Nie szkoda Ci uszczelniaczy i wysiłku w podniesienie i manewrowanie 230 kilowym klocem?

Widziałem ABS w bandicie litrowym, na zwilżonej mżawką nawierzchni przy prędkości 50 km/h - pyk i stoi w miejscu, bez martwienia się o uślizgi itd. Jak dla mnie - bomba.
Obrazek
Nyuno
 
Posty: 1277
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 19:30
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez brodaty_rider » poniedziałek, 9 maja 2011, 09:04

Nyuno, nie no po prostu mówię że przy ABS stoopie jest niewykonalne a moja krowa waży już nie całe 200 :D ze wszystkim i płynami ważyła 220 to teraz ze 20 mniej :D a wheelie to no problem na tym sprzęcie bo ja mam imbryka i jakoś go nawet nie prosze na zębatce 45 zębów idzie spokojnie w pion chętnie bym foty podrzucił ale za krótko jadę idzie w pion lece na plecy (wiem kiedy się leci na plecy no wiadomo rower lżejszy ale przejeździłem na stuncie 3 lata) to hebel pod opór i tyle po prostu strach ale jak tylko mi się uda coś pyknąć to wrzucam :P
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ...
brodaty_rider
 
Posty: 792
Dołączył(a): piątek, 17 grudnia 2010, 10:07
Lokalizacja: siedlce

Postprzez zolkos » środa, 11 maja 2011, 11:21

abs czemu nie ale fajnie by bylo gdyby byl odlaczany np pada deszcz pyk abs a gdy ktos chce sie pobawic to go wyłącza :P ps. imbryki normalnie ida na kapcia z gazu :P nie wiem jak jajko
zolkos
 

Postprzez Budzik » środa, 11 maja 2011, 16:19

imbryki normalnie ida na kapcia z gazu
juz sprawdzales?
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolkos » środa, 11 maja 2011, 19:20

no swojego nie raz :P w tamtym sezonie szedl slabo ale po warsztacie idzie ladnie :) ale jeszcze mam ta obawe (zolkos wyj**ie sie na plecy) :D i jak jst dooosc wysoko przednie kolo to odpuszczam bo nie mam jeszcze wprawy by np jechac cala ulice na kole :D ale kawalek ujade :D po troszeczku lepiej mi idzie :P
Ostatnio edytowano środa, 11 maja 2011, 19:22 przez zolkos, łącznie edytowano 1 raz
zolkos
 

Postprzez Budzik » środa, 11 maja 2011, 22:02

to oleju dolej wiecej do silika ;] bo zaraz panewki bedizesz mial do roboty ;D
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Następna strona

Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron