Prosze o pomoc, potrzebuje prezentacji z Fizyki współczesnej

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Prosze o pomoc, potrzebuje prezentacji z Fizyki współczesnej

Postprzez Krzysiek1989 » wtorek, 1 czerwca 2010, 18:18

Drodzy motocykliści i motocyklistki, potrzebuje krótkiego referatu na dowolny temat z fizyki współczesnej, , Oczywiscie za taki referat w formie prezentacji się odwdzięczę :) Mniej wiecej takie tematy mnie interesują

FIZYKA WSPÓŁCZESNA

1. Teoria względności

1.1. Układy odniesienia

1.2. Prędkość światła

1.3. Doświadczenie Michelsona-Morley’a

1.4. Postulaty Einsteina

1.5. Transformacje Lorentza

1.6. Skrócenie długości i wydłużenie czasu

1.7. Zależność masy od prędkości

1.8. Równoważność masy i energii

1.9. Pęd i energia

2.1. Kwantowa teoria światła

2.1.1. Źródła światła

2.1.2. Ciało doskonale czarne

2.1.3. Prawo Plancka

2.1.4. Zjawisko fotoelektryczne

2.2. Promienie Roentgena

2.3. Budowa atomu

2.3.1. Wstęp

2.3.2. Doświadczenie Rutherforda

2.3.3. Model Bohra atomu wodoru

2.3.4. Poziomy energetyczne

2.3.5. Widma wodoru

2.4. Fale materii

2.5. Zasada nieoznaczoności

3. Elementy mechaniki kwantowej

3.1. Wstęp

3.2. Równanie Schrödingera

3.3. Studnia potencjału

3.4. Efekt tunelowy

3.5. Kwantowa teoria atomu

3.6. Układ okresowy pierwiastków

3.7. Własności magnetyczne ciał

4. Budowa ciał stałych

4.1. Wiązania chemiczne

4.1.1. Wiązanie jonowe

4.1.2. Wiązanie kowalencyjne

4.1.3. Wiązanie Van der Waalsa

4.1.4. Wiązanie metaliczne

4.2. Ciała krystaliczne i bezpostaciowe

4.3. Teoria pasmowa

4.4. Półprzewodniki

4.5. Przyrządy półprzewodnikowe

4.6. Lasery

5. Fizyka jądrowa



Piszcie tutaj albo na GG 8693804
Krzysiek1989
 

Postprzez firefox » wtorek, 1 czerwca 2010, 18:22

To chyba nie tu :P
Chodzi Ci o cos, [you]??
http://sqlszkolenia.pl
Avatar użytkownika
firefox
 
Posty: 2093
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 07:29
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez TasmaN » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:00

Ło Jezu, ales polecial po calosci :shock: :D :D

Sproboj poszukac na www.chomikuj.pl tam najrozniesze roznosci mozna wynalezc.
TasmaN
 

Postprzez TasmaN » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:01

firefox napisał(a):To chyba nie tu :P


Ze w nieodpowiednim dziale ? :/
TasmaN
 

Postprzez Budzik » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:06

albo poszukaj na stronach politechnik, tam sa czesto wyklady powrzucane, przynjamniej na moim wydziele
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez goofy27 » wtorek, 1 czerwca 2010, 20:41

temat Wstęp pojawia się kilkukrotnie :)
goofy27
 
Posty: 100
Dołączył(a): niedziela, 7 czerwca 2009, 10:02
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Postprzez Krzysiek1989 » środa, 2 czerwca 2010, 12:59

Ok dzieki Panowie za zainteresowanie, mam czas do wtorku, długi weekend wiec bedzie kiedy zrobić :)
Jak by ktoś jednak coś takiego miał i chciał mi oszczędzić czasu to będe wdzięczny :) Pozdrawiam
Krzysiek1989
 

Postprzez Bones » środa, 2 czerwca 2010, 13:17

Ściągnij sobie z torrentów jakiś film z discovery (których prawde mówiąc szło tam dużo) i już będziesz miał gotowy referat ;) Porobisz zdjęcia, a opowiesz podobnie jak na filmie mówią.
Szybka i skuteczna metoda ;)

Sam oglądałem o fizyce jądrowej, o teorii względności i uważam ze całkiem fajny referat by z tego posklejał.
Avatar użytkownika
Bones
 
Posty: 370
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Lisia Góra

Postprzez Krzysiek1989 » środa, 2 czerwca 2010, 19:02

To dobry pomysł :) dziękuje za podpowiedzi :) Szerokości
Krzysiek1989
 


Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości