Bojkot stacji - Sposob na obnizenie ceny paliwa

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Bojkot stacji - Sposob na obnizenie ceny paliwa

Postprzez zolwik » środa, 16 czerwca 2010, 11:01

Rozsyłam ta informacje bo do mnie dotarła. Nie wiem czy to nie konkurencja , czy inne powody ale ziarnko prawdy w tym jest.
Sam nie tankuje na poniższych stacjach wiec z automatu je bojkotuje


"Przeczytaj do końca!

Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za
litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej
sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które
przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie,
bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie
rezygnując całkowicie




Firmy paliwowe i państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest
niski. Musimy wiec podjąć radykalne kroki, aby nauczyć ich, że to
kupujący kontrolują rynek, a nie sprzedający. Przy cenach paliw
rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję
. Jedynym
sposobem abyśmy zobaczyli,że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś
w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ
narażania się na niewygody.

Oto pomysł:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ŻADNYCH PALIW a najlepiej niczego od
dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą
sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny,
inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć
efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom
jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak
dotrzemy do milionów.

Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do
kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i
tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów
ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy
zrobić to
wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa
na stacjach BP i STATOIL.

To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę
wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów
konsumentów w ciągu 8 dni!

Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał,prawda?

W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią
wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.

Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.

WYTRZYMAJMY DO MOMENTU AŻ CENY PALIWA WRÓCĄ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok.
3,5 PLN /litr).

Razem możemy to zrobić.Nie kupuj paliwa na BP i
STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch.
"


Co o tym myślicie ???
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez Budzik » środa, 16 czerwca 2010, 11:22

jesli ludzie sie do tego zastosuja to bedizem ialos ens, tylko pewnie wszyscy beda msyali, tak tylko ja nie ebde kupowal to tez im zrobi roznice jeden klient w ta czy w tamta



pozatym jeszce zosatje SHell
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez adamRS » środa, 16 czerwca 2010, 11:22

Bardzo dobra akcja :brawo:
adamRS
 

Postprzez Budzik » środa, 16 czerwca 2010, 11:24

jest sprawa duzych korporacji i firm transportowych/spedycyjnych ktore maja podpisane gigantyczne kontrakty na paliwa stale, i taki klient jak my nie kupuje w cale tak duzo paliwa. glownie tiry napedzaj ten rynek jesli chodzi o drogi :D
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez DiElektryk » środa, 16 czerwca 2010, 12:02

Budzik napisał(a):jesli ludzie sie do tego zastosuja to bedizem ialos ens, tylko pewnie wszyscy beda



Ja pitole Budzik myślałem na początku że zaleciałeś coś po łacinie :D
Alarmy, CB Radia, Centralne Zamki, Xenony i inne zabawki :D
KABOauto.pl
Avatar użytkownika
DiElektryk
 
Posty: 400
Dołączył(a): środa, 1 lipca 2009, 00:11
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Gof » środa, 16 czerwca 2010, 13:49

Stacje mają małą marżę na paliwo, głównie to okrada nas państwo a nie stacje.

http://www.wykop.pl/ramka/382911/ruszyl ... na-paliwo/
Ostatnio edytowano środa, 16 czerwca 2010, 13:49 przez Gof, łącznie edytowano 1 raz
Gof
 

Postprzez Budzik » środa, 16 czerwca 2010, 14:53

DiElektryk napisał(a):
Budzik napisał(a):jesli ludzie sie do tego zastosuja to bedizem ialos ens, tylko pewnie wszyscy beda



Ja pitole Budzik myślałem na początku że zaleciałeś coś po łacinie :D


xd a tu po prostu za wczesnie wcisnieta spacja kilka razu pod rzad :P
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez Bones » środa, 16 czerwca 2010, 15:31

Już wielokrotnie tego typu akcje miały miejsce.... niestety zawsze bez skutku. Obserwując STATOILA koło którego przejeżdżałem codziennie mimo nagłośnienia akcji widziałem cały czas taki sam ruch.

Więc o ile motocykliści są w stanie się zorganizować i faktycznie nie tankować na tych stacjach, o tyle wśród samochodów jest to niemożliwe. Wiec co najwyżej 'Paliwiarze' odczują nic nie znaczący spadek sprzedaży rzędu ułamków procenta.
Avatar użytkownika
Bones
 
Posty: 370
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Lisia Góra

Postprzez Budzik » środa, 16 czerwca 2010, 17:29

1 tir przejezdzajac zatankuje wiecej niz motocyklista przez tydzien. Niestety mało paliwa tankuejmy w porowaniu z puszkami lub ciezkimi sprzetami
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez 82przemek » środa, 16 czerwca 2010, 19:34

ja BP jeszcze nigdy nie tankowalem a na statoilu moze z 5 razy wiec ja zdecydowanie przylaczys sie moge do tej akcji
82przemek
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota, 24 kwietnia 2010, 16:25
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Bones » czwartek, 17 czerwca 2010, 08:33

Taka akcja powinna być rozgłoszona przez wszystkich, pojawić się na forach, w mediach :P ...

Tak z głupia spytałem znajomych na Facebooku czy ktokolwiek słyszał o akcji - i okazało się że nikt nie zna tematu.
Avatar użytkownika
Bones
 
Posty: 370
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Lisia Góra

Postprzez zolwik » czwartek, 17 czerwca 2010, 09:23

To dopier jest propozycja , na paru forach już się ukazało.
Ale najlepiej jak by to doszło do titowców itp.
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez guardian_angel » czwartek, 17 czerwca 2010, 12:27

Walka z wiatrakami - tak powiem.
FORUMOWICZU - WŁĄCZ MYŚLENIE !!!
Avatar użytkownika
guardian_angel
 
Posty: 1692
Dołączył(a): piątek, 17 kwietnia 2009, 08:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez adamRS » czwartek, 17 czerwca 2010, 15:23

Na innych forach uważają że to głupota. Tak właściwie to stacje narzucają nie aż takie wysokie marże, największą sumę z paliwa zgarnia państwo i dlatego paliwo jest takie drogie.
adamRS
 

Postprzez Krystian » piątek, 18 czerwca 2010, 20:29

Dziś tankowałem na statoilu i zwróciłem uwagę, że tylko ja jestem na stacji (jest chyba 7 stanowisk). Teraz zastanawiam się, czy to przypadek czy plan akcji jest sumiennie realizowany przez starachowiczan :)
Krystian
 

Postprzez BiEdRoN » niedziela, 20 czerwca 2010, 08:06

Już kiedyś miały miejsce podobne akcje które mimo wszystko nie dochodziły do skutku.
simson s51-> gsx 600f -> gsx750f -> gsx 750f-> xciting 400i
Obrazek
Avatar użytkownika
BiEdRoN
 
Posty: 1355
Dołączył(a): środa, 25 marca 2009, 19:29
Lokalizacja: Wawa-3city-Lebork

Postprzez PozytywnieZakreconyWariat » niedziela, 20 czerwca 2010, 12:06

Stacje stacjami,ale zauważcie że większość kosztów litra benzyny to AKCYZA(którą notabene nakłada państwo :fuck: )
Możemy sobie strajkować,protestować itd....tylko pytanie czemu tylko BP oraz Statoil?
Jest jeszcze SHELL,LUKOIL,ORLEN.....czyżby to akcja zorganizowana przez konkurencję?
Czyżby większość klientów wybierało BP oraz Statoil? :roll:
"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych ktorzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,majac przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"
Avatar użytkownika
PozytywnieZakreconyWariat
 
Posty: 473
Dołączył(a): niedziela, 5 kwietnia 2009, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez 82przemek » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 19:14

u mnie wdecydowanie wiekszosc klijety wybiera BP czy Statoil bo na shellu zawsze swieci pustkami
82przemek
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota, 24 kwietnia 2010, 16:25
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Budzik » poniedziałek, 21 czerwca 2010, 19:57

zalezy gdzie jest stacja umiejscowiona ;]
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez 82przemek » wtorek, 22 czerwca 2010, 06:32

ostatnia stacja na na wylocie na warszawe
82przemek
 
Posty: 39
Dołączył(a): sobota, 24 kwietnia 2010, 16:25
Lokalizacja: Kielce

Następna strona

Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości