Element elektroniczny , pilne POMOCY

Hulaj dusza Piekła nie ma ;)

Element elektroniczny , pilne POMOCY

Postprzez zolwik » sobota, 1 maja 2010, 08:23

Witam jak w temacie nie mam pojęcie co to :cry:
Ogólnie działa tylko jedna noga się up......ła za żadne skarby nie mogę jej przylutować, na mierniku pokazuje ok 10,5kohma( w obie strony)

Obrazek
Ostatnio edytowano sobota, 1 maja 2010, 08:26 przez zolwik, łącznie edytowano 2 razy
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez Ronin » sobota, 1 maja 2010, 08:56

Jam ci elektronik, ale nic mi nie mówi to zdjęcie. Naprawdę mimo szczerych chęci... dupa.
Jakbym pomacał to może...
Ronin
 

Postprzez Budzik » sobota, 1 maja 2010, 09:11

Cytat Ojca:

jakbyś napisął jakieś wielkości jest ten element i gdzie to było, to zaraz dojdziemy co to jest.

Najprawdopodobniej jest to uszkodzona dioda (wymiar pewnie ok 2-3mm) tak z wygladu.
(uszkodzona bo przekazuje w obie strony-a dioda zawsze tylko w 1)

No i idac dalej z wygladu to opornik nie bedzie mimo tego jaki daje opor. Takze po wstepnych ogledzinach uszkodzona dioda.
Ostatnio edytowano sobota, 1 maja 2010, 09:15 przez Budzik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolwik » sobota, 1 maja 2010, 09:13

No to lepsza fota

Obrazek

Umieszczone przy komorze spalin pieca junkers.
Wym.długość 5mm grubość 2mm
Ostatnio edytowano sobota, 1 maja 2010, 09:18 przez zolwik, łącznie edytowano 2 razy
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez Budzik » sobota, 1 maja 2010, 09:23

To moze być termistor, sprawdz czy zmienai sie opor w zaleznosci od jego temperatury
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolwik » sobota, 1 maja 2010, 09:32

Znalazłem schemat na schemacie tak wygląda.

Obrazek
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez Budzik » sobota, 1 maja 2010, 09:38

Zdecydowanie termistor, tylko jaki dokladnei to napisz na forum elektroda.pl tam sa spece od pieców to powiedzią ci dokładne parametry tego termistora, bo mają tam schematy, serwisówki i wiele innych. A potem nie pozostaje Ci nic inengo jak iśc do sklepu elektronicznego kupić taki i go wlutowac.

PS. Na przyszłość jak by Tobie lub innym osoba na forum coś takeigo sie stało to jak macie taki schemacik to dajcie najpierw go. BO tu od razu widac co to jest :P
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolwik » sobota, 1 maja 2010, 09:45

Ok, przeprowadziłem testy cieplne i wygląda to tak :
- im jest cieplejszy to zmniejsza się oporność
-a jak zimny to zwieksza


Budzik dzieki :brawo:
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni

Postprzez Budzik » sobota, 1 maja 2010, 09:52

TAk naprawde wystarczył by tylko schemat, a tak to pobawilismy sie w kalambury. Przekaże podziekowania ojcu i polecamY się na przyszłość:D
Na granicy przyczepności uciekamy codzienności
Avatar użytkownika
Budzik
 
Posty: 3270
Dołączył(a): wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:39
Lokalizacja: Wwa

Postprzez zolwik » sobota, 1 maja 2010, 10:01

Nie wiedzialem że mam schemat , musialem sprawdzić model pieca w papierach a tu się znalazł. :lol:
JA TU TYLKO SPRZĄTAM !!!
Avatar użytkownika
zolwik
 
Posty: 2115
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 10:21
Lokalizacja: Nie daleko Gdyni


Powrót do HYDEPARK

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość