Zgodnie z kodeksem ruchu drogowego ta kwestia w mojej ocenie jest niejasna. Dlaczego?Dlatego, że jadac motorowerem nie jestes kierowca tylko kierujacym a ewidencja "punktowa" jest dla kierowcow a nie kierujacych, w mysl przepisow kierujacego nie mozna ukarac punktami np rowerzyste - rowerzysta punktow nie dostanie.
Uprzedzajac pytanie rowerzyscie mozna zabrac prawko kiedy jedzie po pijaku ze wzgledu na to, ze kierujacego (czyli naszego rowerzyste) mozna ukarac za takie przestepstwo wydajac zakaz prowadzenia wszelkich pojazdow silnikowych. Teoretycznie rowerem nadal bedziesz mogl jezdzic bo rower nie jest pojazdem silnikowym.
Domniemam, ze dostajac punkty i ich nie przyjmujac zapewne jest duza szansa na wygranie sprawy w sadzie grodzkim.
[ Dodano: 15-11-10, 08:54 ]Bones napisał(a):Skoro za jazdę po pijaku na rowerze mogą Ci wziąć prawo jazdy na motor/samochód to nie jestem pewien czy posiadając uprawnienia kat A i jadąc motorowerem nie przywalą punktami na pulę prawka...
Jak spotkam jakiegoś policjanta to zapytam

Wlasnie o tym mowie, a dlaczego maja dac Ci na kat A skoro jazda motorowerem nie wymaga zadnych uprawnien ?? A jazde po pijaku na rowerze opisalem i nie ma to nic wspolnego z punktami.