weekend majowy i Czechy?

TYLKO: informacje, umawianie się, propozycje...
Do relacji z wypraw itp. jest Dział FOTORELACJE

weekend majowy i Czechy?

Postprzez lenar » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 19:36

Z racji że weekend majowy wypada całkiem fajni i biorąc 3 dni wolnego robi nam sie 9 dni wolnego, wpadłem na pomysł co by zrobić jakąś fajną traskę.
Po głowie chodzi mi pośmiganie po górach stąd też pomysł co by wybrać sie do Czech.
Konkretnej trasy jak na razie nie ma. Prawdo podobnie zahaczali byśmy o Kraków. Tam trochę zwiedzania ewentualnie nocleg. Dalej prosto do Czech. wyjazd planowany na jakieś 5-6 dni.
Są jacyś chętni?
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Postprzez lewmichal » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 22:40

Dałeś mi do myślenia. Tylko jeszcze rozmowa z żoną :/
Serwisowanie motocykli szosowych

Crashpady do GSXF

https://www.garazcudow.pl/
Avatar użytkownika
lewmichal
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1618
Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 18:04
Lokalizacja: Świdnik/Lublin

Postprzez Tymon » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 22:42

Ciekawe :mrgreen: trzeba się zastanowić
Avatar użytkownika
Tymon
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1380
Dołączył(a): niedziela, 23 maja 2010, 09:25
Lokalizacja: Busko Zdrój

Postprzez lenar » wtorek, 10 stycznia 2012, 17:56

nie ma nad czym się zastanawiać:) na szybko zrobiłem orientacyjną trasę, z tego co sie orientuje to w Czechach autostrady dla moto są bezpłatne, aczkolwiek wiadomo autostrada + moto wieje nudą wiec można polecieć bocznymi drogami i przy okazji coś zobaczyć
http://mapy.google.pl/maps?saddr=Borsuc ... ,9&t=m&z=6
Potrzebujesz części? dzwoń 792 234 987
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Postprzez Tymon » wtorek, 10 stycznia 2012, 22:15

Te punkty które zaznaczyłeś to coś konkretnego?
Avatar użytkownika
Tymon
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1380
Dołączył(a): niedziela, 23 maja 2010, 09:25
Lokalizacja: Busko Zdrój

Postprzez lenar » wtorek, 10 stycznia 2012, 22:21

nie, służy jedynie do przeciągania trasy
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Postprzez Tymon » wtorek, 10 stycznia 2012, 22:46

Planuj dalej i dawaj jak najwięcej szczegółów bo jestem coraz bardziej zainteresowany :)
Avatar użytkownika
Tymon
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1380
Dołączył(a): niedziela, 23 maja 2010, 09:25
Lokalizacja: Busko Zdrój

Postprzez pegaz » środa, 11 stycznia 2012, 09:26

lenar napisał(a):nie ma nad czym się zastanawiać:) na szybko zrobiłem orientacyjną trasę, z tego co sie orientuje to w Czechach autostrady dla moto są bezpłatne, aczkolwiek wiadomo autostrada + moto wieje nudą wiec można polecieć bocznymi drogami i przy okazji coś zobaczyć
http://mapy.google.pl/maps?saddr=Borsuc ... ,9&t=m&z=6


Jezeli chcesz leciec przez Czechy, to jak masz zamiar jechac innymi drogami niz autostrady to przygotuj sobie wicej czasu, poniewaz ograniczenia predkosci sa ograniczeniami i nalezy sie do nich stosowac :)
pegaz
 

Postprzez szybki_czopek » środa, 11 stycznia 2012, 09:26

paliwo to jakieś 600pln tak na początek, do tego jedzenie i noclegi, jadąc bez plecaczka pewnie w tysiącu sie będzie ciężko zamknąć ? Nie wiem ile nawet noclegi mogą kosztować...
Ostatnio edytowano środa, 11 stycznia 2012, 09:27 przez szybki_czopek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
szybki_czopek
 
Posty: 209
Dołączył(a): czwartek, 8 grudnia 2011, 17:32
Lokalizacja: Lublin/Siostrzytów

Postprzez lenar » środa, 11 stycznia 2012, 09:41

ja liczyłem max 1200zł, więcej szczegółów będzie sie pojawiało stopniowo na razie u mnie średnio z czasem. Sesja coraz bliżej. Na pewno zacznę szukać relacji z wyjazdów innych osób, sprawdzę co warto zobaczyć, którymi drogami jechać.
Jeśli ktoś zna tamte strony to wszystkie rady mile widziane

do Pegaz oczywiście zdaje sobie sprawę, autostradę traktuje jako konieczność oczywiście jeśli drogi boczne są w miarę przyzwoitym stanie
Ostatnio edytowano środa, 11 stycznia 2012, 09:43 przez lenar, łącznie edytowano 1 raz
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Postprzez cichy » środa, 11 stycznia 2012, 09:53

jeżeli nie szukacie luksusów to w Czechach - konkretnie w Pradze polecam hostele. O ile dobrze pamiętam to jeden jest na samym rynku. Ceny są naprawdę niskie - pokoje 2-3 osobowe z aneksem i łazienką.
Standard - taki akademik i towarzystwo też takie z akademika ;)
Avatar użytkownika
cichy
 
Posty: 64
Dołączył(a): środa, 13 lipca 2011, 07:33
Lokalizacja: poznań

Postprzez kajek85 » środa, 11 stycznia 2012, 22:06

ja sie pisze
kajek
kajek85
 
Posty: 48
Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2010, 20:06
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez sanczo1 » środa, 11 stycznia 2012, 22:12

jesli lecicie krakow - bielsko a chcecie pojezdzic a nie tylko sie przejechac, to polecam z Bielska na Zywiec (tu troche kijowom ale potem to sie nagrodzi) potem na Cadce i górami przez Makov (asfalt super) . Potem mozna jechac w kierunku Frydka-Mistka lub Zlina. Ze zlina na Brno i potem można na 4 pasach sunac na Prage

Trasa
Ostatnio edytowano środa, 11 stycznia 2012, 22:14 przez sanczo1, łącznie edytowano 2 razy
sanczo1
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 21:34
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez lenar » środa, 11 stycznia 2012, 22:19

Podziękował, na mapie wygląda to całkiem ciekawie.
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Postprzez Tymon » środa, 11 stycznia 2012, 22:24

Właśnie miałem proponować aby zawadzić o Żywiec, bo fajne widoki :D Wrocław też jest w planie do zwiedzania?
Avatar użytkownika
Tymon
Klubowicz
Klubowicz
 
Posty: 1380
Dołączył(a): niedziela, 23 maja 2010, 09:25
Lokalizacja: Busko Zdrój

Postprzez lenar » środa, 11 stycznia 2012, 22:30

raczej tak:)
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Postprzez sanczo1 » piątek, 13 stycznia 2012, 21:47

Taka traske pykamy kilka razy w roku, piekne widoki (wiadukt w Lalikach, serpentyny nad zalewem jadac w stronę Frydka)....

jadac z Uherskeho Hradiste w kierunku Slavkova sa fajne serpentyny i jest to miejsce wielu spotkań i nieoficjalnych wyścigów motocyklowych po serpentynach (szeroki asflat) z metą przy średniowicznym zamku. Niestety trzeba tam uważać bo droga mocno poznaczona krwią :cry:
sanczo1
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 21:34
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez Bones » wtorek, 17 stycznia 2012, 11:02

Jakbyście jechali przez Kraków to mógł bym się dołączyć bo daleko nie mam ;) Pytanie czy noclegi to byłyby pola namiotowe czy domki. A jak domki to rezerwacja wcześniej czy poszukiwanie na miejscu jakiegoś lokum.
Avatar użytkownika
Bones
 
Posty: 370
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Lisia Góra

Postprzez lenar » wtorek, 17 stycznia 2012, 12:55

raczej nie będziemy nic rezerwować, lecimy na spontanie. Jeśli będzie sensowna pogoda to można pomyśleć nad namiotem
lenar
 
Posty: 282
Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 23:02
Lokalizacja: podkowa leśna

Postprzez Bones » wtorek, 17 stycznia 2012, 14:13

No ja zawsze latam pod namiot ;) Na polach kempingowych prawie zawsze jest prąd, gorąca woda itp. I tak samo robię czyli totalny spontan - po prostu pod wieczór szukam co jest najbliżej ;)
Avatar użytkownika
Bones
 
Posty: 370
Dołączył(a): poniedziałek, 23 marca 2009, 18:19
Lokalizacja: Lisia Góra


Powrót do Zloty, podróże, wyprawy, wspólne latanie...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron